Dlaczego warto zainwestować w narzędzia pneumatyczne!

Narzędzia pneumatyczne to narzędzia zasilane sprężonym powietrzem. Aby zadziałać, potrzebują być połączone wężem pneumatycznym ze źródłem wytwarzającym owe sprężone powietrze.
W porównaniu do tradycyjnych narzędzi, są to narzędzia bardziej ekonomiczne w użytkowaniu, co w długim okresie jest związane z dużą energooszczędnością dla zakładu, szczególnie w dobie dążenia do jak najwyższej efektywności energetycznej fabryk. Brak energii elektrycznej wiąże się także ze zwiększonym bezpieczeństwem przedsiębiorstwa i jej pracowników, bowiem środowisko pneumatyki wolne jest od iskier, nawet w przypadku gdy narzędzie zostanie uszkodzone. Używając elektronarzędzi, trzeba wprowadzać dodatkowe elementy bezpieczeństwa związane z pracą operatorów.

Narzędzia pneumatyczne można uznać za bardziej bezpieczne od elektrycznych – jeśli następuje jakakolwiek awaria związana ze źródłem przesyłania energii, to się nic nie dzieje, nie ma bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego człowiekowi, który obsługuje dane urządzenie. Narzędzia takie są coraz powszechniej stosowane w przemyśle wydobywczym, hutniczym, samochodowym, maszynowym, energetycznym i wojskowym, ale również w zakładach rzemieślniczych.


Osoby wybierające narzędzia zasilane pneumatycznie podkreślają także ich trwałość i małe skomplikowanie pod kątem budowy. Ma to przełożenie na większą niezawodność podczas pracy, a w przypadku serwisu – nieskomplikowaną i relatywnie nisko kosztową naprawę. Budowa narzędzi pneumatycznych niewątpliwie temu sprzyja, bez utraty przy tym parametrów wydajnościowych (oczywiście przy założeniu, że operator prawidłowo pracuje z narzędziem, dba o jego konserwację według instrukcji, o czystość środowiska pracy i zachowanie dobrego stanu przewodów doprowadzających sprężone powietrze ). Sercem każdego narzędzia jest silnik pneumatyczny, który dzięki lekkości dodaje kolejny ważny atut narzędzi na powietrze tj. niską wagę.
Na lekkość tej grupy narzędzi składają się lżejsze i bardziej kompaktowe komponenty, które sprawiają że narzędzie w rękach operatora jest lepiej dopasowane. Efektywnie i bezpośrednio wpływa to na ergonomię narzędzi pneumatycznych, a tym samym – większą wygodę dla obsługujących je osób. Tego typu narzędzia są także pierwszym wyborem przy pracy w miejscach, gdzie występuję niedostateczna ilość miejsca. Mówiąc o komforcie pracy nie sposób nie wspomnieć o hałasie, który w przypadku narzędzi pneumatycznych został mocno ograniczony i jest zależny od ilości przepływu sprężonego powietrza.

Decydując się na inwestycje w narzędzia zasilane sprężonym powietrzem mamy pewność szerokiego i zróżnicowanego wyboru spośród takich narzędzi jak wiertarki, klucze, młotki, wkrętaki, szlifierki, gwintownice, nitownice, piły itd.

Narzędzia pneumatyczne to absolutna konieczność w nowoczesnym przemyśle i coraz popularniejsze rozwiązanie w technice warsztatowej. Lepsza relacja mocy do masy, zwiększone bezpieczeństwo, niskie koszty regeneracyjne czy zwiększona ergonomia (niski poziom hałasu, lekkość) – to tylko część zalet wspomnianych narzędzi pneumatycznych.

0

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk

loader